Keman öğrenmek isteyen bir öğrenci için özel ders yerine müzik kursunda ders almanın belirli avantajları olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklar sosyal yönden bir müzik enstrümanını müzik kursları sayesinde öğrenebilirler. Arkadaşlarından da pek çok şey öğrenme ve onlarla paylaşma imkanı bulan çocuklar, motivasyon açısından da kayıp yaşamazlar. Özellikle keman kursları keman çalmayı öğrenmek isteyen küçük çocukların bir arada, paylaşarak, birbirlerinden öğrenerek müzik yapmaları için en ideal yerlerdendir.

Ankara’da En İyi 4 Keman Kursu Nerededir?

Ankara keman kursları açısından oldukça köklü bir geçmişse sahip bir şehir diyebiliriz. Yaklaşık 30 yıldır hizmet veren ve binlerce öğrenci yetiştirmiş olan kurslar dahi vardır. Ülkemizde müzik kurslarının genelde tüm müzik dallarında eğitim veren kurslar olduklarını söyleyebiliriz. Bununla birlikte bazı kurslar bazı müzik dallarında özel uzmanlıklara sahiptirler. Bunlara keman kursları örnek olarak gösterilebilir. Herhangi bir müziğe özellikle eğilmeyen kursların genelde konservatuar öğrencileri ve mezunlarını öğretmen olarak tercih ettiklerini de belirtelim.  Bir enstrüman türünde özel olarak hizmet veren kurslarda ise bazı öğretmenlerin bu seviyeden biraz daha üstte seviyelere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Mavi Sanat Merkezi

Mavi sanat merkezi Ankara keman kursları arasında dikkat çeken kurslardan birisi. Kursta çocuklara, gençlere ve yetişkinlere müziği sevdirmenin önemi bilinerek müzik öğretiliyor. Çocuklar zorlanmadan yetenekleri her geçen gün geliştirilerek keman kursları verilerek, gelecekte müzikte başarılı birer birey yetiştirilmesi amaç edinilmiş. Çankaya’da yer alan bu keman kursu Ankara’nın hemen hemen her yerinden ulaşım açısından da oldukça avantajlı. Kurs ayrıca öğrencilerinin müzik eğitimlerinin gelecekte olacakları bireyle doğrudan ilişkili olduğunun da bilincinde.

Adres: Emek Mahallesi 8. Cadde (Eski 71. Sokak) Veli Necdet Arığ Sokak No:24/B Emek/Ankara Çankaya, Ankara

Telefon: (0312) 212 2427

Ankara Hayal Sahnesi

Ankara hayal sahnesi, Ankara keman kursları açısından en büyük başarıyı elde edebilmiş kurslarından birisi. Ankara’da toplamda 4 adet şubesi bulunan hayal sahnesi, diğer enstrümanlar açısından da Ankara’nın en başarılı kursları arasında gösteriliyor. Kursun deneyimli müzik hocaları ve dünya standardında enstrümanistlerle olan iletişimleri nedeniyle özellikle keman dersi konusunda yoğun istek aldığını söyleyebiliriz.

Adres: EMEK 8. Cadde (Bişkek Caddesi) No:71

Telefon: 0.312.223 87 07 – 223 87 98

Çağlar Müzik Akademisi

Kızılay İzmir caddesinde bulunan Çağlar Müzik Akademisi, keman kursları ve diğer türden müzik kursları açısından Ankara’da en başarılı müzik kurslarından birisidir. Kızılay’da Ankara’nın merkezinde bulunması nedeniyle kolay ulaşım sağlanan bu kursun, köklü geçmişi sayesinde öğrencilere iyi bir eğitim vaat ettiğini de söyleyebiliriz. Çağlar Müzik Akademisi de öğrencilerine müziği sevdirmenin önemini bilen kurslardan birisidir. Kursta küçük gruplar halinde veya özel bire bir şekilde ders almak mümkündür. Çağlar Müzik Akademisi pratik kadar teorik açıdan da müziğin önemini bilen ve bunu öğrencilerine aktaran bir müzik kursu görünümü veriyor. Öğrencilerine diyafram kullanımı ve drama becerilerini de aktaran kursun, çocuklar ve gençler için müziği ve tiyatroyu sevdirici aktiviteleri olduğunu da söyleyebiliriz.

Adres: İzmir 2. Cad. No: 43/1 Kızılay / Ankara

Telefon: +90 (533) 211 18 78

Dante Müzik Kursu

Dante müzik kursu Ankara Kızılay’da yer alan diğer bir kurstur. Klasik müzik konusunda yetişmiş öğretmenleri olan kurs, Ankara keman kursları arasında dikkat çekiyor. Öğrencilerine uygun enstrüman seçimi konusunda da yardımcı olan kursun, diğer enstrümanlarda da başarılı bir şekilde öğrenci yetiştirdiğini söyleyebiliriz. Kızılay’da Ankara’nın merkezinde olması sayesinde kursa iletişim de çok rahattır.

Adres: Kızılırmak Sokak No:5/7 Kızılay – Ankara

Telefon: 418 09 10